Incredibly Affordable Learning

Private, Personalized Lessons

$15.99 / hour

Private lessons with just your long-term teacher! Friends and family can join at no extra cost.

Monthly subscription not required (but save $1 - 2/hour on lessons if you do subscribe)
Private 1-on-1 lessons customized by your long-term your teacher
Unlimited free trial lessons

Bite-Sized Conversational Classes

$9.99 / month

Join your teacher and a small group of students in convenient conversational learning!

Attend 1 class per week
Save $1/hour on private lessons
Classes 7 days a week
Monthly subscription (easy to cancel through our website)

Bite-Sized Conversational Classes

$29.99 / month

Join your teacher and a small group of students in convenient conversational learning!

Attend unlimited classes!
Save $2/hour on private lessons
Classes 7 days a week
Monthly subscription (easy to cancel through our website)

Frequently asked questions

Is there an extra cost if more than one person attends a private lesson?

Nope! You can have friends or family join you in private lessons at no additional cost. For example, a brother and sister might want to take lessons together, or a husband and wife. There is no additional cost.

How does the class subscription work?

Very simply, just like any other monthly subscription. Once you're subscribed you can attend any class, which are held 7 days a week. If and when you want to cancel, you can do so easily through our website.

Can I do both classes and private lessons?

Yes, that's very common. Bite-sized conversational classes are more affordable, so many of our students choose to take classes and then sprinkle in a few private lessons here and there as they can afford to do so. It's a great way to learn as you get both the dynamic of speaking with a small conversational group and 1-on-1 with an expert teacher.

Schedule a meeting with a teacher today!

Get Started!